Сплав по Дністру
Відвідайте найбільший каньйон України. Його стрімкі стіни прикрашає фіолетовий сланець, а з найвищих точок відкривається дивовижна панорама, що простягається на багато кілометрів Дністровського каньйону.
Під час програми сплав по Дністру ви відкриєте для себе те, що місцями над річкою з’являються невеликі, загадкові гроти та печери, в яких за переказами в далекі часи були язичницькі жертовники, а пізніше вони стали печерними церквами та келіями пустельників. Притоки, що впадають у Дністер, утворюють численні водоспади, найвищим серед яких вважають водоспад Джуринський (16 м) – це найбільший рівнинний водоспад України. Ви зможете скупатися під прохолодною спадаючою водою цих унікальних природних об’єктів, походите відкритими для туристів печерами і зможете заглянути в закриті. Наші гіди-інструктори розкажуть вам історію цієї цікавої місцевості, що тут відбувалося кілька століть тому.
Спробуйте для себе сплав по Дністру!
Сплав на катамаранах по Дністру – це чудовий відпочинок для душі та тіла.
Програма туру
День 1
- Зустріч на залізничному вокзалі м. Івано-Франківськ.
- Переїзд до місця початку сплаву.
- Збір катамаранів, інструктаж з техніки безпеки.
- Сніданок.
- Сплав с. Незвисько – с. Копачинці, 17 км.
- По прибутті до місця початку сплаву у вас відразу ж з’явиться безліч справ: першим ділом дістати з рюкзаків посуд і смачно поснідати, далі – зорієнтуватися у власних речах: відібрати найнеобхідніше, а інше надійно упакувати, щоб не випало і не намокло. Речі готові. Займаємо місця на суднах, інструктор-капітан на кожному судні ознайомить вас з технікою веслування, розповість, як причалювати і рушати. По готовності забігаємо у воду по щиколотки і відштовхуємо судно від берега. Все. Тепер суцільний відпочинок. Навколо пропливають чарівні краєвиди Дністровського каньйону, а веслування надає відпочинку оздоровчого характеру.
- Починається сплав від с. Незвисько, яке вважають археологічною скарбницею України за багаті знахідки часів Трипільської культури (IV-III століття до н.е.). Існує також багато легенд про сховані неподалік скарби та унікальний підземний потік, який поки що ніхто не знайшов.
- Робимо зупинку біля с. Раківець. Поселення з’явилося біля броду – одного зі стратегічних на той час переправних місць через річку. Для оборони броду в 17 столітті збудували фортецю, на той час навколо неї точилися численні бої. Сьогодні від фортеці залишилася одна вежа. Славиться Раковець також дуже смачною джерельною водою. Після екскурсії обідаємо на галявині. Продовжуємо сплав безлюдними місцями, навколо – тільки вкриті лісом береги каньйону, тиша і спокій. Дуже рідко трапляються самотні хуторки або кілька будинків від найближчого села. Непомітно пропливемо повз село Уніж, яке в останні роки стало відомим місцем проведення етнофестивалів.
- На ночівлю зупиняємось на безлюдній галявині, тут все під рукою – джерело, струмок та дрова. Виносимо речі на берег, розбиваємо табір. Поки готується вечеря, можна скупатися, наносити дров для вечірнього багаття.
День 2
- Сніданок.
- Сплав с. Копачинці –с. Шутромінці, 23 км.
- На сьогодні заплановано довгий перехід, тому варто запастись силами та як слід підкріпитися сніданком. Збираємо табір та вирушаємо.
- За кілька годин зупиняємось, щоб вийти на Червону гору, що знаходиться у мальовничому Берем’янському каньйоні. Схили цієї гори є одним із найтепліших місць у каньйоні. Навіть у найсуворіші морози сніг затримується тут не більше одного-двох днів. Недаремно місцеві жителі називають її «дністровськими субтропіками». За рахунок високої температури тут зберіглося багато унікальних для нашого краю рослин. Про цю гору у народі складено не одну легенду.
- Після сходження – обід і продовжуємо сплав. Маршрут проходить біля селища Хмелева, де поступово розвивається прибережна інфраструктура – непожалік на березі можна знайти магазин.
- Сьогоднішній маршрут добігає кінця на рівні газопроводу «Уренгой — Помарі — Ужгород». Річка стає ширшою, розбивається на кілька рукавів, створюючи красиві острівці. Також варто згадати червоні скелі, які подекуди проступають крізь зелень лісів, – це відшарування пісковиків девонського періоду.
- Місце ночівлі – величезна галявина, де де-не-де ростуть кущі аличі, слив і вишень. Тут ще в середині 20 століття було господарство – млин та сади. Так що в другій половині літа до вечері тут можна додати усілякі смакоти.
День 3
- Сплав с. Шутроминці – с. Устечко, 8 км.
- День розпочнемо з прогулянки до печери пустельника у с. Литячі. На крутому схилі Дністра на висоті десятків метрів над водою знаходиться печера, де за легендою проживав пустельник. У різних джерелах є інформація про те, що в таких печерах часто жили ченці-пустельники, переховувалися під час війни сім’ї, використовували такі гроти для богослужінь. Від печери відкривається мальовничий краєвид на річку та кілька островів, які формою нагадують символи інь та янь.
- Маршрут закінчується у с. Устечко. Розпаковуємось, обідаємо та завантажуємось у мікроавтобус. На нас чекає ще одна визначна пам’ятка.
- За пів години ми під’їжджаємо до урочища Червоне. З вершини урвища відкривається чудовий краєвид на пагорб із руїнами Червоноградського замку та костелу. Ще в середині 20 століття тут мешкали люди. Неподалік руїн чути гуркіт потужного Джуринського водоспаду. За легендою, під час облоги замку татари перебили кряж і пустили річку Джурин водоспадом униз, тим самим осушивши природну перешкоду навколо замку. Сьогодні це популярне місце відпочинку, багато туристів приїжджають сюди, щоб скупнутися і отримати «гідромасаж» від самої природи.
- Завершується наша подорож в м. Чортків. Тут варто витратити годинку, щоб прогулятися центром містечка, де знаходяться дві унікальні дерев’яні церкви 17-18 століття, монументальний Домініканський костел 17 століття, кілька сучасних та дуже красиво оформлених церков та руїни масивного замку-пентагону. У місті є достатньо кав’ярень та ресторанів, де можна смачно повечеряти. Залізничний вокзал знаходиться дещо в стороні від центру, тому виділіть на перехід хвилин 15–20. Можна без проблем зловити таксі.
- Виїзд додому.
2500 грн.
У вартість входить:
- Робота інструкторів.
- Прокат водного спорядження.
- Харчування 3-разове, в останній день – лише сніданок.
- Прокат наметів та загального спорядження.
- Транспорт згідно програми.
- Оформлення страхового полісу.
У вартість не входить:
- Залізничний проїзд до Івано-Франківська та назад.
- Переїзд від поїзда до річки та назад – 700 грн.